zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V ulicích Kroměříže jsou nově nádoby na sběr jedlých olejů

21.01.2021
Odpady
Recyklace
Urbánní ekologie
V ulicích Kroměříže jsou nově nádoby na sběr jedlých olejů

Kroměřížská radnice nechala v ulicích rozmístit nádoby na sběr použitých jedlých olejů a potravinářských tuků. Mají pomoci snížit množství olejů, které domácnosti vypouštějí do kanalizace nebo vyhazují do směsného odpadu. Zástupci radnice to dnes uvedli v tiskové zprávě.

"Tyto oleje a tuky většinou končí v dřezu či v záchodech a podílejí se na ucpávání odpadních trubek či kanalizace. Věřím, že většina občanů tuto možnost odevzdat je do speciálního kontejneru využije, a přispěje tak ke zlepšení životního prostředí ve městě," uvedl starosta Jaroslav Němec (Nezávislí).

Lidé ve městě a místních částech najdou dvě desítky černých sběrných nádob s oranžovým víkem, každá je o objemu 240 litrů. "Oleje a tuky z domácností by před vhozením do nádoby měly být uloženy v pevných obalech, ideálně v PET lahvích," doplnil vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal. Na sběru jedlých olejů a tuků z domácností město spolupracuje s ostravskou společností Trafin Oil.

TIP: Odběrová místa olejů vám pomůže najít aplikace www.KAMsNIM.cz

Nádoby jsou v Sadové, Braunerově, Spáčilově, Talichově, Páleníčkově, Koperníkově, Úprkově, Albertově a Havlíčkově ulici a v ulicích U Rejdiště a Slovenského národního povstání. Jsou také v místních částech Těšnovice, Trávník, Kotojedy, Bílany, Vážany, Postoupky, Hradisko, Zlámanka a Drahlov. Kromě nádob mohou lidé nadále použité jedlé oleje a potravinářské tuky odevzdávat na sběrném dvoře na sídlišti Zachar a také při mobilních svozech odpadů, které provozuje společnost Biopas.

Nádoby na použité jedlé oleje a tuky se už v minulosti objevily i v jiných městech Zlínského kraje. Jako první v regionu je zavedlo Uherské Hradiště, později se přidal také Zlín.

Zdroj: ČTK

Už vím, kam s ním!
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí